Kristýna Nováková

Advokátní koncipientka

Kristýna působí v TFP Legal od června 2019, nejprve na pozici právník a nyní na pozici advokátní koncipientka.

Kristýna absolvovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v roce 2019. Má bohaté zkušenosti s praktickou aplikací občanského práva závazkového, zejména spotřebitelského práva, neboť několik let spolupracovala s odborným časopisem dTest. Kristýna se rovněž pravidelně účastní zahraničních konferencí se spotřebitelskou tématikou pořádaných Evropskou komisí.

Kromě spotřebitelského práva se Kristýna zaměřuje ze závazkových vztahů také na nájem, koupi, a v poslední době ve velké míře také provedení díla.

Snad i zálibou, než jen pracovní náplní je pro Kristýnu právo manželském a rodinné, zejména se zaměřením se na péči o nezletilé či úpravu výživného.

Kristýna dále ovládá úpravu ochrany osobních údajů v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (tzv. Nařízení GDPR).

Ve volném čase se Kristýna ráda věnuje zejména sportu, konkrétně fitness, běhu a vysokohorské turistice, v zimě pak lyžování.

Kristýna hovoří plynně anglicky.